1. mesto članic na Bloški planoti

V nedeljo, 17. julija je v organizaciji PGD Nova vas na Blokah, že tretjič potekalo tekmovanje s starimi gasilskimi črpalkami. V popoldanskih urah je nastopilo osem tekmovalnih enot, med njimi tudi naše članice, ki so se zbrale kljub dopustniškem času. Nastopile so v starih gasilskih oblačilih in z brezhibno delujočo črpalko iz leta 1902. Po uradnih zapisih je 10 črpalk naredila takratna družba Reginald Czermark. Črpalka je last PGD Studeno, katera je bila v operativni uporabi vse do leta 1960. Obnovljena je bila v letu 2007, v Trnju pri PIvki. Ob tej priložnosti se zahvaljujemo PGD Studeno za izposojo oblek in črpalke in asistenco ob uporabi le te. V mokri vaji trodelnega napada so zmagali domači pionirji. Ob smoli domačink, so slavile naše članice z drugim najboljšim časom dneva. Med člani so tretje mesto osvojili novinci v tovrstnem tekmovanju iz PGD Ivanje selo, drugi so bili domači člani in z najhitrejšim časom so stopili na najvišjo stopničko člani iz PGD Bezuljak, kateri so že tretjič zapored zmagali in si prisvojili pokal v trajno last. Po zaključku tekmovanja je sledila veselica z ansamblom Okrogli muzikantje.

IMG_20160717_154937

GALERIJA SLIK

Prispevek v Notranjsko Primorskih novicah