Tekmovalna sobota

V soboto 20. junija se je preko celega dneva v okolici Postojne, kljub deževnemu vremenu zvrstilo kar nekaj tekmovanj na katerih so uspešno nastopale desetine našega društva.

V dopoldanskih urah je potekalo na Studencu 6. tekmovanje GEŠP v tehničnem reševanju. V treh različnih scenarijih ob prometni nesreči je nastopilo sedem 6 članskih ekip. 3. mesto osvojila ekipa iz PGD Škofja Loka, 2. mesto ekipa domačinov iz Postojne. Letos so bili najboljši poklicni kolegi iz JZZPR Maribor, ki so prvič nastopili na tovrstnem tekmovanju. 4 mesto so osvojili gasilci iz PGD Trebnje, 5. mesto Tolmin, 6 Ribnica in 7. mesto Cerknica.

11119109_10153490392318189_3798229433718113373_o

V neposredni bližini se je ravno tako ob pomoči PGD Studenec odvijalo tekmovanje GZ Postojna, kjer smo nastopili kar z 9 desetinami v mladinskih in članskih kategorijah. Skupaj je tekmovalo 51 desetin.

Mladinke so osvojile 2. mesto, mladinci 8. in pionirji 6. mesto.

10405224_1132334536793616_1995749506731195820_n

Veteranska ekipa je osvojila 1. mesto, člani “A” 6. mesto, mlajša ekipa “B” 5. mesto, starejša ekipa “B” 1. mesto, članice “A” nehvaležno 4. mesto in članice “B” so zmagale.

2015-06-20 13.48.54

Po končanem tekmovanju, razglasitvi rezultatov in podelitvi pokalov najboljšim, je sledil ples in zabava z ansamblom Marineros.

11058436_970198106335791_2760538330074819928_o

Med drugim sta Anže in Sandi osvojila 4. mesto v kategoriji do 30 let v Fire combatu, ki se je danes odvijalo na 3. tekmi za pokalno tekmovanje Gasilske zveze Slovenije v Kompoljah.