14. tekmovanje ekip gasilskih terenskih vozil in Veliki dobrodelni koncert

V soboto 7. junija se je v okolici Postojne, od 13. ure dalje odvijal že 14. “Reli”. Tokrat je bila lokacija štarta tekmovanja premaknjena iz Taborniške koče na Mačkovcu v center mesta, pred PTC Primorka. 30 štiri članskih ekip v kategoriji članic in članov, je že pred samim štartom opravilo z vajo menjave gum na osebnem vozilu. Z opisom celotne trase, katera je bila napisana v potni knjigi so ekipe nadaljevale z terenskimi vozili proti trafo postaji v Zalogu, kjer so morali iz razrezanega vozila pravilno oskrbeti in iznesti poškodovano osebo na prosto. Pot jih je nato vodila na “Feransko” cesto, kjer se je zgodila delovna nesreča v gozdu. Pri sečnji se je huje poškodoval gozdar. Vsaka ekipa je morala na odtrganem udu najprej zaustaviti krvavitev in poškodovanega pravilno oskrbeti. Na tretji kontrolni točki na Poljanah so morali ekipe narediti vajo z hidrantom. Na Žeribljah je ekipe presenetila  nenapovedana kontrolna točka, kjer so morale ekipe ponoviti cestno prometne predpise in pokazati spretnost pri pravilnem obračanju meča in verige pri motorni žagi. Nadaljevale so proti Ovčarju, kjer so pokazale znanje v spretnostni vožnji. Cilj tekmovanja je bil z zaključno vajo na koči Mladiki. Ekipe so se na Pečni rebri nad Postojno pomerile v zadnji sedmi vaji. V prenašanju orodja s surovim jajcem na strmem terenu, so morale z vodo zbiti tarčo na roki vodje ekipe. Po vseh opravljenih vajah so se tekmovalci in tekmovalke pred razglasitvijo okrepčale s hrano in pijačo. Pred prihodom zadnje četrtine ekip v cilj, ki so štartale v razmaku 5 minut, so dobrodelni koncert za naše društvo pričele tudi glasbene skupine. V kategoriji članic je nastopilo 5 ekip. Tretje mesto je osvojila ekipa članic iz PGD Planina. Na drugo mesto so se zavihtele gasilke iz PGD Šmihel – Landol. In prvo mesto so osvojile gasilke iz PGD Hruševje. V članski konkurenci je nastopilo 25 ekip. V tesnem boju je tretje mesto pripadalo ekipi iz PGD Vrhpolje. 2. mesto je osvojila ekipa PGD Hruševje 2 in samo eno točko pred njimi so bili zmagovalci iz ekipe PGD Studenec 1. Pokal za Fair play si je po odločitvi vodij posameznih kontrolnih točk, prislužila mešana ekipa iz PGD Rakek. Za najbolj požrtvovalno ekipo je bila izbrana ekipa članic iz PGD Babiči, ki je celo dvakrat prišla na cilj. Po razglasitvi rezultatov, podelitvi praktičnih nagrad, pokalov in medalj najboljšim, so sledili nastopi še preostalih skupin. Z žurom do zgodnjih jutranjih ur so se na odru pred množico obiskovalcev zvrstili: Venera, Prizma, Pelhan Band, Outsider in Norton. Pri organizaciji tradicionalnega tekmovanja je sodelovalo okoli 60 članov in članic našega društva, katerim se lepo zahvaljujemo za pomoč in opravljeno delo. Ravno tako se zahvaljujemo vsem sodelujočim ekipam in vsem sponzorjem ter donatorjem, kateri so nam kakorkoli pomagali.

REZULTATI_2014_člani

REZULTATI_2014_članice

GALERIJA SLIK