1. mesto postojnskih pripravnic

V soboto 8. junija je potekalo preko celega dne v organizaciji Gasilske zveze Postojna, tekmovanje v gasilski mladinski orientaciji na nivoju Obalno Kraške regije. Tekmovanje se je odvijalo v okolici Postojne, natančenje na Poljanah, Velikem otoku in pri Pivki jami. Nastopilo je 58 ekip trojk z obale, krasa, bistriškega in postojnskega konca. Ekipe so se pomerile na treh različnih trasah v orientaciji in teku. Pionirji, pionirke, mladinci, mladinke, pripravniki in pripravnice so morali na posameznih kontrolnih točkah opraviti z različnimi gasilskimi veščinami kot so: štafetno vezanje vozlov in orodja, zvijanju cevi, spenjanju cevi na trojak, preventivnih testih, štafetnem prenosu vode, topografiji, zbijanju tarče z vedrovko in postavitvi orodja za članski trodelni napad. Mladinci Rok Muhič, Andraž Kogovšek in Primož Rebec so v svoji kategoriji zasedli 10. mesto. Pripravnice Sara Magajna, Laura Drole in Katarina Pika Širca pa so zmagale in se uvrstile na državno prvenstvo, ki bo v mesecu septembru v Sv. Juriju ob Ščavnici. Vidnejše uvrstitve so dosegli še pionirji iz PGD Šmihel- Landol z 1. mestom, mladinke iz Hruševja z 2. mestom, ter planinski mladinci in mladinke z 3. mestom. Iz GZ Postojna je skupaj nastopilo 12 ekip.