Uspešni nastopi na Fire Combatu v Ilriski Bistrici

V soboto, 6. oktobra je že 5. leto v organizaciji Gasilske zveze Ilirske Bistrica, potekalo tekmovanje gasilskih dvojic. V športnem parku Nade Žagar je v dopoldanskem času najprej potekalo mladinsko tekmovanje v kategorijah pionirjev, mladnicev in pripravnikov. V kategoriji slednjih sta pod mentorstvom Aleksandre, pripravnika Stefan in Boštjan premagala vse, ter osvojila 1. mesto. V kategoriji članov in članic je nastopilo preko 25 parov iz Slovenije in Hrvaške v petih kategorijah. V mešani kategoriji sta Luka Tratnik in Špela Bele (PGD Hruševje), osvojila 3. mesto. V letošnjem državnem prvenstvu sta osvojila skupno 6. mesto. V kategoriji nad 30 let, sta Anže Čigon in Andrej Tratnik postavila najhitrejši čas dneva z 1 minuto in 51 sekundami. Ampak s kazenskimi točkami osvojila 2. mesto. V najštevilčnejši kategoriji pod 30 let, sta v svojem krstnem nastopu na tovrstnem tekmovanju,  Rok Muhič in Anže Čigon kljub dežju zmagala.