1. mesto članic “B” v Ilirski Bistrici

V soboto, 27. maja je v organizaciji Gasilske zveze Ilirska Bistrica potekalo regijsko tekmovanje Obalno Kraške regije, za memorial Matevža Haceta. V dopoldanskem času je z nastopi najprej opravilo 26 pionirskih in mladinskih desetin. Postojnske mladinke so z nekaj smole zasedle nehvaležno 4 .mesto. Tokrat smo se na tekmovanje po zgledu mladine, odpravili člani, članice in veterani kar z avtobusom in spremljevalnim kombijem z opremo za izvedbo vaj. V popoldanskem urah so na tekmovalno prizorišče stopili člani, članice, veterani in veteranke. Skupaj je nastopilo 25 desetin. V kategoriji veteranov so naši osvojili 4. mesto. Med člani “B” se je tokrat bil pravi interni dvoboj, katerega so dobili “mladi” za nekaj sekund. Slednji so osvojili 6. in “Lulčki” 7 .mesto. V kategoriji do 30 let, so bili člani “A” malo prekratki z uvrstitvijo na državno tekmovanje, ampak so vseeno osvojili odlično 3. mesto. V kategoriji nad 30 let, so članice “B” bile ponovno najboljše in ponovile zmago z občinskega tekmovanja. Po razglasitvi rezultatov smo se opravili na bližnji kmečki turizem, kjer smo prijeten večer zaključili z večerjo in druženjem pozno v noč.