15. tekmovanje ekip gasilskih terenskih vozil

V soboto, 6. junija smo postojnski gasilci in gasilke, že 15. tradicionalno organizirali tekmovanje ekip gasilskih terenskih vozil. 33 ekip v kategoriji članic in članov se je spopadlo z opisom poti, katera je bila napisana v potni knjigi in je potekala v okolici Postojne. Na “intervencijah” so morale štiri članske ekipe pokazati znanje in gasilske spretnosti, (napeljava cevovoda v višje nadstropje, gašenje požara v naravi, spretnostna vožnja, nudenje prve pomoči ob piku kače ali nezavestni osebi, reševanje ukleščene osebe zaradi potresa in usklajenem smučarskemu teku) v 6 različnih vajah. Štart tekmovanja je bil tokrat v gasilskem domu s ciljem na Pečni rebri. Ob prihodu zadnje ekipe na Mladiko, je po tonski vaji skupine Prizma sledila razglasitev rezultatov z bogatimi praktičnimi nagradami, ter pokali in medaljami za najboljše tri uvrščene v posamezni kategoriji. Med članicami so 3. mesto osvojile gasilke iz PGD Planina, 2. mesto gasilke iz Hruševja, ter zmagovalke iz PGD Slavina. V članski konkurenci je 3. mesto osvojila štiri članska ekipa iz PGD Rakek, 2. mesto je osvojila druga ekipa iz PGD Vrhpolje, ter zmagovalci z drugo ekipo iz PGD Slavina. Po glasovanju vodij posameznih kontrolnih točk, so pokal za najbolj zagriženo ekipo osvojile gasilke iz Planine. Pokal za Fair play pa je osvojila 3 članska ekipa iz PGD Spodnja Šiška. Po uradnem zaključku tekmovanja je sledilo še ugibanje višine pršuta in koncert skupine Prizma pozno v noč. Zahvaljujemo se vsem sponzorjem in donatorjem, ki ste nam kakorkoli pomagali in se vidimo v letu 2016.