22. tekmovanje ekip gasilskih terenskih vozil

V soboto, 25. maja se je v okolici Postojne, odvijala že 22. izvedba t.i. “Relija”. 39 štiri članskih ekip je moralo prevoziti vnaprej določeno traso po potni knjigi in opraviti vaje na petih kontrolnih točkah. Sestavljene so bile na temo poplav, prve pomoči, spretnostne vožnje, reševanja s čolnom in z zaključno vajo na prireditvenem prostoru pri Taborniški koči na Mačkovcu. V kategoriji članic je tekmovalo 8 ekip. 3. mesto so osvojile članice iz PGD Studenec, druge so bile članice iz PGD Slavina in zmagala je ekipa iz PGD Babiči. V kategoriji članov je nastopilo 31 ekip. Tretje mesto so si prislužili člani iz PGD Osp, drugi so bili gasilci iz Studenega. Zmagala je ekipa iz PGD Unec, ki je osvojila tudi prehodni pokal. Po mnenju sodnikov na KT, je bila najbolj zagrižena ekipa članic iz PGD Pivka. Pokal za Fairplay je osvojil PGD Komen.

Hvala vsem, ki ste nam kakorkoli pomagali pri izvedbi tekmovanja.